​​​​​​​​​​imagesssss.jpglinkedin.pnganasayfa.png

Skip Navigation LinksÇözümler

​​

​Çözümlerimiz


                                            banner.gif                                              

Veri Depolama Çözümleri


ERP

İş, üretim, satış, lojistik, CRM, Satış Sonrası Hizmetler gibi kuruma ait temel servislerin ve kritik verilerin üretildiği sistemlerin düzgün yapılar üzerinde kurgulanmış olması hayati öneme sahip olmaktadır. Kurgulanan yapılar, kurumun vizyon ve hedefleri ile uyumlu olmalıdır. BT altyapı mimarisi planlanırken yatırım bütçeleri iyi değerlendirilmelidir. Doğru kurgulanmayan yapılarda sistemin, ihtiyacı karşılayamaz hale gelmesi nedeniyle kısa vadede yükseltme ihtiyacı oluşturma riski veya teknolojik ömrü içinde verimli kullanılamaması nedeniyle atıl yatırımlara dönüşme riski yüksektir.

Gereksinimler doğrultusunda Tara Sistem olarak sağladığımız Scale-Up ve/veya Scale-Out mimari doğrultusunda Hibrit sistemlerden All Flash Array çözümlerine kadar uzanan içeriğe sahip topolojiler tasarlanabilir. Bu sayede gereksinim duyulduğunda en güncel teknolojinin bu mimari içine alınması mümkündür. ERP sistemlerinde 1ms ve/veya altı performans ile milyon IOPs değerleri sağlanabilmektedir. 7/24 Çalışması gereken bu kritik servisler iş sürekliği çözümleri (Felaket Kurtarma ve Yedekleme) ile desteklenerek kesintisiz operasyonlar ve ölçeklenebilirlik çok daha rahat uygulanabilmektedir.

Tara Sistem olarak iş kritik uygulamalarınız için veri güvenliğinden ödün vermeksizin yüksek performanslı veri depolama çözümleri sağlamaktayız.

Kurumunuz için en uygun çözüm hakkında bilgi almak isterseniz İletişim bölümünden iletişime geçebilirsiniz. İlgili sistem mühendisi arkadaşlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir.


GPU Sanallaştırma

GPU sanallaştırma ile VDI BT altyapılarının ofis çalışanlarına kazandırdığı esneklik, mobilite ve bunlardan elde edilen BT yönetim kolaylığı, donanım konsolidasyonu, veri güvenliği ve yedekleme kolaylığı gibi faydaları özellikle grafik ağırlıklı konularda faaliyet gösteren mühendislik, Ar-Ge, tasarım, modelleme gibi departman çalışanlarına da kazandırılmasına olanak sağlamaktadır. nVidia’ nın sağladığı GPU temelli kartları ile atanmış yada paylaşımlı kaynak planlamaları yaparak kullanıcı profil ve iş gereksinimlerine uygun kaynak planlaması yapılabilmektedir.


Bu tarz projelerde tıpkı VDI projelerinde olduğu gibi veri depolama sistemlerinin doğru seçimi projenin başarıyla uygulanması açısından kritik öneme sahip noktalardan bir tanesidir. Doğru yapılan analizlere ve bu analizlerden elde edilen bilgilerin doğru yorumlanması sonucu ortaya çıkan veriler ışığında altyapıda kullanılması gereken veri depolama sisteminin belirlenmesi önemlidir.


Tara Sistem olarak GPU sanallaştırma projelerinizin süreçleri içinde yer alarak, All Flash veri depolama sistemlerinden klasik disk tabanlı veri depolama sistemlerine kadar ve bunların birlikte kullanımı ile en doğru altyapıların en uygun maliyetlerle oluşturulmasını sağlamaktayız.

VDI

Sanal masaüstü alt yapısı ile kurumlar merkezileştirilmiş veri güvenliği, yedekleme stratejileri, basitleştirilmiş yönetim ve mobilite imkanlarına rahatlıkla erişebilmektedir.

Tara Sistem olarak, kurumunuzun kullanıcı profilleri / sayısı ve beklenen performans kriterleri doğrultusunda Hibrit sistemlerden All Flash sistemlere kadar ve bunların karışık kullanımları ile en uygun mimarinin oluşturularak kullanıcı başına uygun maliyetlerle çözümler sunmaktayız.​


Sunucu Sanallaştırma

Sanallaştırma ile sunucu kaynaklarının üzerinde atıl kalan işlemci gücü kazanılarak verimliliği yüksek, iş sürekliliği planlanın kolaylıkla uygulanabildiği bir mimari sağlanmıştır. Sunucu işlemcilerindeki hızlı gelişmeler ışığında konsolidasyon verimliliği tarafındaki darboğaz veri depolama sistemleri olmaya başlamıştır. CPU’lar üzerindeki I/O wait(bekleme) oranlarını düşürerek daha yüksek sanallaştırma oranlarına ulaşılmasını sağlayan hibrit ya da All Flash sistemlerle yüksek performansa sahip alt yapılar sağlanmaktadır.

Sunucu sanallaştırma alt yapılarında All Flash sistemler kullanarak aşağıdaki faydaların elde edilmesi sağlanabilmektedir:

  - Yüksek sunucu sanallaştırma oranları

  - 1ms ve altında gecikme oranları ile yüksek I/O performansı

  - İyileştirilmiş $ /IOPs oranları

  - Elektrik ve soğutma giderlerinde düşüş

  - Lisanslama maliyetlerinde düşüş

Tara Sistem olarak sağladığımız çözümlerle kurumunuz için maksimum performans ve faydayı elde edebileceğiniz BT mimarileri tasarlıyoruz.​


Oracle DB​

oracle.png

Son nesil Flash veri depolama sistemleri ile birlikte, tüm bir kabinet dolusu sabit disklerden oluşan bir disk sisteminin verdiğinden çok daha fazla performans alırsınız. Üstelik bunu sadece 3U kadar bir kabinet alanıyla sağlayabilirsiniz.

Yeni ve güvenilir flash veri depolama sistemleri, veri merkezlerinde %90’a varan yer tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha düşük elektrik ve soğutma maliyetleri ile birlikte orta ve uzun vadede çok daha karlı hale gelirler.

Flash veri depolama sistemlerinin daha ekonomik olmalarının yanısıra, elde edilen performans değerleri sıradan veri depolama sistemleri ile karşılaştırıldığında, 1 milisaniyenin altında, sürekli bir veri erişim hızı ile kayda değer bir artış gösterir.


oracle2.png


Özellikle, yoğun disk işlemleri yapan veritabanları düşünüldüğünde, flash veri depolama sistemleri, performans açısından kendisine muadil kabul edilen alışılagelmiş disk sistemleri ile kıyaslandığında önemli performans artışı gösterirler.


Flash veri depolama sistemleri geçişinden sonra veritabanının disk işlemleri üzerindeki bekleme zamanları en aza düşer ve böylece işlemcinin en etkin biçimde kullanılmasına olanak verir. Çok daha düşük bir footprint üzerinde çok daha yüksek performans elde edilebilir. 

logo-3-5-horiz-large.png
 ​Violin Memory Logo Full Color on White Backround - PMS431+PMS369.jpg
Pure-Storage.jpg

                                                  ​