​​​​​​​​​​imagesssss.jpglinkedin.pnganasayfa.png

Skip Navigation LinksViolin

​​​​​​

Violin Insanely Powerful.JPG 

Violin Memory, endüstrinin en ölçeklenebilir, en güvenilir, en yüksek performansına sahip Flash Bellek dizisidir. En düşük gecikme ve en yüksek IOPS değerine sahip depolama altyapısına olanak sağlamaktadır. Flash ve donanıma yerleşik RAID ile sürdürülebilir performans ve güvenilirlik sağlamak üzere her yönüyle düşünülerek tasarlanmış olan Violin Memory, Flash SSD içeren RAID özelliklerine sahip geleneksel depolama sistemleri ile kıyaslandığında, çok daha yüksek performans çok daha düşük maliyetlerle sağlanabilmektedir.


Violin Memory Ürün Ailesi

Violin Memory Ürün Ailesi.JPG

​ 

Violin All Flash Array 

Violin flash memory, array olarak 3. nesil çözümleri temsil eder. Hot swap bileşenleri ile yüksek hızda ve son derece güvenilir bir sistem sağlar. Kendi içindeki yedek kontrol ve RAID koruması ile % 99.9999 veri koruması ile kurumsal veri merkezlerinin depolama sistemleri için tasarlanmış bir üründür. Devamı 

Violin Mimari.JPG

Flash Storage Platform

Flash depolama sistemeri (FSP), enterprise sınıfındaki veriyi tümüyle flash ile tasarlanmış olan birincil bir veri depolama sistemi sunmaktadır. Violin FSP sistemler, özel olarak tasarlanmış yazılım, mikrokod ve donanım ile birlikte  sıradan veri depolama sistemlerinin, tümüyle flash flash ile tasarlanmış olan veri depolama sistemlerine geçişini kolaylaştırmaktadır.​

6200, 7300 ve 7300E modelleri bağımsız bir paylaşımlı Flash veri depolama sistemi olarak kurulabildiği gibi, aynı zamanda da 7700 modeliyle birlikte bir shelf olarak da konumlandırılabilirler. 

7300 ve 7300E modelleri ile bilrlikte, kontrollerin işletim sistemi olan Concerto OS 7, özel enterprise gerekliliklerine etkin çözümlerin adreslenmesinde, veri depolama yöneticisıne üstün kolaylıklar sağlar. Kendi içerisindeki veri küçülme yetkinlikleri sayesinde gerçek veri küçültme oranını görebilir, veri tekilleştirilmesini istenilen LUN için kapatır veya açabilirsiniz. Concerto OS 7 ile birlikte, Violin Flash depolama sisteminizi güvenilir bir şekilde kontrol eder ve birincil veri depolama sisteminiz olarak kullanabilirsiniz. ​

FSP.png

Concerto OS7

Concerto OS7.png

7300 Flash veri depolama sistemi, tümüyle flash bileşenlerden tasarlanmasının getirdiği performans işlevinin yanı sıra, thin provisioning ve inline block seviyesinde tekilleştirme ve sıkıştırma özellikleri ile birlikte uygulama uyumlu snapshot yetenekleri sayesinde, veri depolama sisteminin kapasitesinin etkin bir şekilde kullanımı garanti eder.

​7300 Flash veri depolama sistemi, LUN ve LUN grupları seviyesinde 1000 adet uygulama uyumlu snapshot destekler. Snapshot'lar copy-on-write teknolojisi ile kapasite optimize olarak çalışır. Böylece yedekleme, raporlama ve analitik uygulamalarını bir üst seviyeye taşır. Snapshotlar, Flash tasarımı ile anında yaratılır ve kullanıma açılır.

Tipik snapshot kullanım alanları, veri güvenilirliği, analitik ve raporlama, veri kopyalama olarak sıralanabilir. Ayrıca Symphony yönetim arayüzü sayesinde tüm snapshotlar önceden tanımlı bir zamanda yaratılabilir ve belirli zaman aralıklarda yinelenmesi sağlanabilir.

Thin provisioning sayesinde, kullanılmayan fakat yer kaplayan veri kapasitesi en aza indirilir. Böylece sıradan depolama sistemlerinde karşılaşılaşılan zayif kapasite kullanım en iyileştirilebilir. Thin provisioning ile birlikte veri depolama sistemi kapasitesi 100% oranına kadar daha etkin kullanılabilir.

Thin Provisioning

Thin provisioning, 7300 Flash veri depolama sistemi ile birlikte kullanıma hazır olarak gelir ve çok basit bir şekilde yönetilebilir. Thin provisioning, raporlama, üst sınır uyarı sistemleri, kapasite planlama hesapları ile güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Symphony yönetim arayüzü ile birlikte over provisioning uyarıları ve raporları kullanılabilir.

Deduplication ve Compression

7300 Flash veri depolama sistemi ile birlikte inline block seviyesinde tekilleştirme ve sıkıştırma kullanıma hazır olarak gelir. Masaüstü sanallaştırma, VDI ve VSI benzeri uygulamalar ile birlikte kullanıldığında 6:1 oranına varan veri küçülme oranı elde edilebilir.

7300 Flash veri depolama sistemi, Symphony yönetim arayüzü sayesinde tüm bahsedilen özellikler ayarlanabilir, izlenebilir ve yönetilebilir.

Veri Korunması

Violin veri depolama sistemleri, üstün veri koruma teknolojileri, tümüyle Flash bileşenlerden oluşan tasarımı sayesinde performanslı bir şekilde gerçeklenir. Bu sayede sıradan veri depolama sistemlerine kıyasla 20 kat daha performanslı son kullanıcı deneyimi sunar.

Replicated LUN'lar sayesinde, aynı verinin iki farklı LUN üzerinde tutulması sağlanabilir. Birincil ve ikincil LUN'lar her iki LUN üzerinde yapılacak olan okuma ve yazma işlemlerini tutarlı ve eşzamanlı bir şekilde işletir. Eğer birincil LUN erişimi herhangi bir sebepten dolayı kesilirse, ikincil LUN veri sunumuna kesintisiz olarak devam eder.

Senkron kopyalama sayesinde, BT yöneticileri, sıfır veri kaybı ile birlikte RPO değerlerini çok daha kolay bir şekilde yönetebilir.

Clone İşlemi

Clone işlemleri, yedekleme ve veri kopyalama açısından bilgi işlem ortamlarında, gerekli olduğu durumlarda rahatlıkla kullanılabilir. Clone işlemi verinin block seviyesinde birebir aynı şekilde kopyalanmasıdır. 7300 Flash veri depolama sistemleri, kapasiteyi etkin bir şekilde kullanarak, yazmaya açık LUN ve LUN grupları üzerinde clone işlemi yapabilir.

Violin 7300 veri depolama sistemi ile birlikte gelen Snapshot'lar ile birlikte, üretim verisini etkilemeden clone'lar üzerinde çalışma yapabilir ve tümüyle flash bileşenler ile tasarlanmış donanımı sayesinde performanstan ödün vermeden kullanılabilir.

Clone işlemleri, büyük simulasyon işlemlerinde, test ve bug fix süreçlerinde rahatlıkla kullanılabilir. ​

 ​


Violin Windows Flash Array

Violin, kurumsal-sınıf storage ile Windows Server 2012 R2 nin kolaylığı ve esnekliğini birleştirerek entegre bir çözüm sunuyor. Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarındaki Microsoft özel uygulamalar için daha yüksek performans ve verimlilik sağlıyor. Devamı

 Violin Windows FSP.JPG

​Symphony​

Violin Symphony yönetim arayüzü sayesinde tek bir ekrandan tüm Violin Flash veri depolama sistemlerini yönetebilirsiniz. Performans ve sağlık izlemesi, otomatikleştirilmiş operasyonlar ile yüzlerce Violin Flash veri depolama sistemi yönetilebilir.Tüm asenkron ve senkron veri senkronizasyonu, thin provisioning ve snapshot işlemlerinin yanısıra, LUN seviyesinde clone ve mirroring operasyonlarının kolayca yönetimini sağlar.

  • Tüm Violin Flash veri depolama sistemerinin tek WEB ekranından yönetimi.​
  • Tüm Array'lerin ve LUN'ların yönetimi, performans ve kapasite izlemesi.
  • Tüm yönetimsel işlemlerin ve upgrade'lerin tek ekrandan yapılması.
  • Herbir LUN, Flash veri depolama sistemi ve platformları için Gerçek zamanlı performans değerlerini izleyebilirsiniz.
  • Veri depolama sisteminin etkin kapasite kullanımını ve veri kullanım oranlarını aktif olarak izleyebilirsiniz.
  • Kişiye özel tasarlanmış rapor kütüphanesi sayesinde, karar alıcı pozisyonlar ile veri paylaşabilir ve/veya gerekli olan verileri yayınlayabilirsiniz.
  • Operasyonel ihtiyaçlara göre gerekli olan bildirim alarmlarını ayarlayabilir, bu alarmları EMAIL, SMS, SNMP veya dashboard yoluyla alabilirsiniz.
  • Symphony LDAP ve Microsoft Active Directory entegrasyonu. Böylece role tabanlı erişim ve giriş tanımlayabilirsiniz. ​

 Symphony.JPG
 İş Sürekliliği için ​5 Kademeli Data Koruma

Violin İş Sürekliliği.JPG

 ​