AKILLI VERİ KORUMA

Catalogic Software, ile yedeklerinizi rahatlıkla tek bir merkezden yönetebilir, dilerseniz farklı bir lokasyona replike ederek DR çözümünüzü de yaratabilirsiniz. Catalogic ile bir kez Full Backup aldıktan sonra alacağınız her backup değişen blockların otomatik hesaplanarak incremental backup olarak devam etmesini sağlar. Bu özellik sizlere backup ünitesinde daha az kapasite, daha az CPU ve Network I/O, daha kısa süren backuplar ve iş kolaylığı sağlar.Sonrasında hiçbir zaman incremental backupları birleştirme, arada Full backup alma işlemleri olmayacaktır, çünkü aldığınız her incremental backup ı Full Backup gibi kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Incremental backup larınızdan herhangi bir backup ı seçerek rahatlıkla yönetebilir, dilerseniz farklı bir lokasyona replike ederek ihtiyaç duyulması halinde servislerinizi hem Backup hem de DR sisteminden anında çalıştırabilirsiniz.


Catalogic ile uygulamalarınızın yanında OS (Operating System ) de backuplarını alarak, sunucu yedeklerini ayrıca almanız gerekmez. Exchange, SQL, SharePoint gibi uygulamalarla entegrasyonu arama ve tek bir dosyanın dönmesine olanak sağlamaktadır. Komple bir disk ya da uygulamayı dönmenize gerek kalmadan alınan backup ı catalogic restore ekranından açarak ister orijinal yerine ister başka bir yere dönebilirsiniz.

Catalogic Software i diğer backup çözümlerinden ayıran ve onu farklılaştıran Restore işlemlerinin ve Felaket Senaryolarındaki kurtarma kolaylığı;

Instant Availability, özelliği ile datanın yada data diskinin bozulduğu veya istediğiniz herhangi bir dosya, file,…vb restore işlemlerinin (File Recovery özelliğinden farklı olarak) kopyala yapıştır gibi kolay bir yöntemle 2-3 saniye gibi kısa bir sürede map ettiğiniz disk (readable/writeable) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda OS sisteminin var olduğu hazır bir sunucuya sürekli geliştirilen bir uygulamanın disklerini map ederek testlerinizi yaptıktan sonra diski unmap ederek backup ve uygulamanıza zarar vermeden çalışmanızı sağlar.

Instant Virtualization, özelliği ile mevcut herhangi bir incremental backup dan storage üzerinde kapasite gereksinimi olmadan sunucu arızalarında, test ortamının hazırlanmasında, sunucu updatelerinin uygulamayı etkileyip etkilemeyeceğinin testlerini yapmanıza, DR testlerinin ve Backup testlerinin yapılmasında büyük kolaylık sağlayan güzel bir özellik. Uygulama ve sunucularınızı backup dan VMware üzerinde yaklaşık 10 dakika kadar çok kısa bir sürede ayağa kaldırabilir ve üzerinde (okuma/yazma)  çalışmaya başlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde backup a  zarar vermeden kolayca yarattığınız makinaları kaldırabilirsiniz.

Full Virtualization, ile Instant Virtualization özelliğinden farklı olarak Instant Virtualization ile yarattığınız yada doğrudan Full Virtualization kullanarak yarattığınız sunucuları storage üzerinde kalıcı sunucular haline getirmenizi sağlar. Bu özellikle fiziksel sunucularınızı kolaylıkla sanal platforma da aktarabilirsiniz.

Bare Metal Recovery, DPX ile daha önce almış olduğunuz backupların (ister sanal makineden ister fiziksel bir makineden) üzerinde hiçbir işletim sistemi olmayan fiziksel sunucuya  CD yada iso imajı yardımı ile sunucu driver ları dahil tüm sistemi boot etmenizi sağlar. Bu sayede sanal sunucularınızı kolay bir şekilde fiziksel sunucu üzerine aktarabilirsiniz.