Copy Data Management

Her boyuttaki kuruluşlar, operasyonel otomasyon, DevOps ve kayıt sistemi verilerinin Bulut hesaplama ile entegrasyonu gibi kritik yeni kullanım örneklerini etkinleştirmek için BT süreçlerini modernleştirmelidir. Aynı zamanda, veri koruması, felaket kurtarma, raporlama ve test ve geliştirme gibi uzun süredir kurulmuş BT süreçleri için yönetim verimliliğini artırmakla da karşı karşıyayız.
ECX kataloğu, modernizasyonu bozulmadan mevcut bir ortama taşıyabilen bir Kopyalama Veri Yönetimi (CDM) platformudur. ECX, EMC, IBM, NetApp ve Pure Storage'dan kurumsal depolama dizilerine "yerinde" kopya veri yönetimi sunar; BT ekibinin mevcut altyapısını ve verilerini verimli, otomatik, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir şekilde kullanmasına izin verir. ECX kataloğu, BT süreçlerini modernize eder, kilit kullanım durumlarını etkinleştirir ve hepsini ek donanım olmadan yapar.

Copy Data Management Kullanılan Alanlar

Otomatik Kopya ile Veri Yönetimi

IT ekipleri DR, test ve development, iş analizi, local recovery ve diğerleri de dahil olmak üzere verilerin kopyalarına dayanan IT operasyonlarını önemli ölçüde iyileştirmek için, kataloğu ve ECX raporlamasını kullanabilir. ECX, tutarlı, güvenilir ve kolaylıkla tekrarlanabilir otomatik hizmet düzeyinde kopyalama ilkeleri kullanarak işlemleri geliştirir. Bu, OPEX'den büyük tasarruf sağlıyor. ECX olmadan, ağırlıklı olarak kopyalara dayanan işlevler, genellikle kopya yönetimi için optimize edilmemiş karmaşık bir komut dosyası, araç veya diğer ürünler karışımı kullanılarak yönetilir. ECX ile işlem süresini büyük ölçüde azaltan ve personelin daha üretken projeleri yönetmesini sağlayan bütünsel, basitleştirilmiş bir yaklaşıma sahipsiniz.

Yeni Nesil Veri Koruma ve Felaket Kurtarma

ECX, şablonu temel alan yönetim ve uygulama bilinci oluşturan kopyalarını düzenleme sayesinde, yeni nesil veri koruma ve kurtarma için güçlü bir çözüm haline gelir. Geleneksel yedeklemeyi tamamen atlayabilir ve anında koruma ve çabucak iyileşme olanağı sağlayan hızlı ve çoğaltılmış bir modele geçebilirsiniz. Geleneksel yedeklemenin yavaş geri yüklemeleriyle karşılaştırıldığında ECX, IT'nin zaten üretim depolama ortamında olan kopyaları kurmasına ve anında erişmesine olanak tanır. ECX tüm anlık görüntüleri ve kopyaları kataloglar ve bir çırpıda veya çoğaltma işi başarılı veya başarısız olduğunda sizi uyarır. Felaket kurtarma tamamen otomatikleştirilebilir ve kesintisiz olarak test edilebilir.

Otomatik Development ve Test

Geliştirme ve test süreçlerinin hızı ve etkinliği çoğunlukla IT altyapısının hazırlanması için gereken süre ile sınırlıdır. Tipik organizasyonlar altyapının kurulması için haftalarca sürecektir; hatta en verimli birkaç gün sürebilir. ECX kataloğu ile, dev / test altyapısı, otomatik, planlı veya isteğe bağlı olarak dakikalar içinde hızlanabilir. ECX kullanıcıları dev / test altyapı yönetim sürelerini % 99 oranında düşürmüştür.

Veritabanı

Diğer IT iş yükünden daha fazlası, veritabanları kopyalama yaratmayı yönlendirir. ECX kataloğu, Oracle, SQL Server, SAP HANA ve InterSystems Caché gibi önemli kurumsal veritabanları ile çalışmak için uygulama bilinci sağlayan işlevsellik sunar. Otomatik günlük yönetimi, depolama anlık görüntüleri arasında herhangi bir işlem noktasına belirli bir zamanda geri yüklemenizi sağlar. Veri maskeleme entegrasyonu, uyumluluk düzenlemelerine aykırı olmayan veri setlerine güvenli erişim sunar. ECX, önceden maskelenmiş anlık görüntü kopyaları oluşturmak için gerekli olan birçok test veya geliştirme iş istasyonuna tedarik edilebilecek ve yönetimi önemli ölçüde basitleştirecek bir mekanizma sunmaktadır. Her bir veritabanı örneğine özgü ayrıntılı ayarları ve parametreleri kontrol etmek için özelleştirme yapılmasını sağlar.

Hibrit Bulut Hesaplaması

ECX, bulut hesaplama kaynaklarının avantajlarından faydalanmasını sağlayan melez bulutun güçlü bir etkinleştiricisidir. ECX yalnızca veriyi buluta taşımanıza yardımcı olmakla kalmaz, buluttaki daha ucuz, elastik hesaplama altyapısını kullanabilen canlı uygulama ortamları oluşturmanızı sağlar. İş yüklerini artırıp daha sonra onları güvenilir bir şekilde geri döndürebilirsiniz. Bu, bulutun ekonomik yararını maksimize eder - yalnızca altyapıyı gerektiği gibi kullanarak ve ödeyerek. ECX ile kullanıcılar, belirli kullanım durumları için buluttan yararlandığında 3: 1 maliyet avantajı görüyor.

DevOps

Kuruluşlar, yeni uygulamaların piyasaya daha hızlı ulaşması için DevOps'a doğru giderek daha fazla ilerliyor. ECX, IT ekibinin ilk kez, DevOps'u etkinleştirmek ve altyapının hızlı bir şekilde kurulması için geliştirme takımlarının ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut depolama altyapısını kullanması için ne yapmasına izin verir? ECX yazılımı altyapı dağıtım politikalarını tanımlar ve tüm sisteme DevOps için temel bir gereklilik olan ECX REST API'si aracılığıyla erişilebilir. DevOps ekipleri, ECX ile "altyapı kodu" alıyorlar. Popüler DevOps araçları için önceden tanımlanmış komut dosyaları ve eklentiler altyapıyı basitleştirir.