Tara Sistem Hakkında


2006 yılında kurulan Tara Sistem Bilişim Hizmetleri A.Ş. güçlü finansal yapısı, teknik uzmanlaşma ve müşteri odaklılığı ile faaliyetini sürdürmektedir.


2013 yılı itibari ile odak noktasını geleneksel diskli sistemlerden, güncel ve geleceğin veri depolama alt yapısını oluşturacak All Flash sistemlere doğru yöneltmiştir. Bu kapsamda doğrudan üreticiler ile çalıştığı bir model ile hem satış hem de 7/24 destek servislerini sunmaktadır.


2018'de distribütörlüğe geçiş ile çözüm ortaklarına yüksek performans gerektiren projelerinde tasarım, kurulum ve teknik destek hizmetleri sağlamaktadır.


An itibari ile sektörlerinde öncü kurumlar olan müşterilerinde, sadece All Flash Array olarak yaklaşık 5PB kurulu kapasiteye ulaşmıştır. SAP alt yapıları, Oracle / SQL veri tabanları, VDI, VSI, OVM (Oracle Virtual Machine), BI (SybaseIQ, Hadoop, Hortonworks vb.) gibi alt yapılarda proje deneyimine sahip teknik ekibi ile hizmetlerini sürdürmektedir.


Hizmet verdiği kurumların tamamına yakını 7/24 faaliyet gösteren “Big Enterprise” kategorisinde olup, sağladığı hizmetin sürekliliği, kalitesi, yedek parça stoklarından tedarik metotlarına kadar tüm süreçler buna göre yapılandırılmış ve yapılandırılmaya devam edilmektedir. Tara Sistem, hizmet/destek servislerini 7/24 uzaktan ve yerinde olacak şekilde vermektedir. Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz ürünlerde yedek parçaların tutulması ve Seviye 1 & 2 destek hizmetleri Tara Sistem tarafından gerçekleştirilmektedir.