top of page

Our Projects

Acıbadem Sağlık

Acıbadem BH.jpg

Sağlık sektörünün en köklü kurumlarından olan Acıbadem Sağlık Grubu Konvansiyonel sistemlerden yapılan geçişlerden sonra veri tabanlarında 5 ila 20 kata kadar hız artışları sayesinde rutin raporlar, analitik hizmetler çok daha kısa sürelerde gerçekleşiyor.

Halkbank

HalkBank.jpg

Sürekli 1ms altında latency değerleri ile SQL servislerinin katmanlandırma ve karmaşık algoritmalarından uzak, doğrudan all flash platform üzerinde metrocluster mimaride kurgulanmıştır.

Hepsiburada

Hepsiburada BH.jpg

Hepsiburada.com ayda 52 Milyon ziyaretçi, 10 Milyon üye, 30 kategoride 2,5 milyondan fazla ürün sayısı ile Türkiye’ nin büyük e-ticaret platformudur.

Tara Sistem Proje ve teknik ekiplerince oluşturulan proje kapsamında All Flash Array  ile MS SQL alt yapısında All Flash mimarisini hayata geçirdi.

Borusan

Borusan_edited.jpg

Tüm grup firmalarına verilen uygulama hizmetleri alt yapısında SAP ERP ve diğer İş Kritik uygulamaları tarafında hem performans, hem verimlilik hem de sistem sürekliliği açısından yapılan değerlendirmelerden sonra Tara Sistem Flash Storage çözümü uygulanmıştır.

Pronet

Pronet-2.jpg

Veritabanları ve sanal sunucu konsolidasyonunda Tara Sistem’in ölçeklendirdiği flash depolama çözümleri ile yüksek performans ve verimlilik artışı sağlanmıştır.

Türk Hava Yolları

thy_edited.jpg

Flash veri depolama projesinde sağlanan çözüm 1,5 Milyon IOPs değerini 1ms altında bir gecikme değerinde sağlayarak süreçlerin Türk Havayollarının marka değerine yakışan değerlerle gerçekleştirmektedir.

Migros

Migros BH.jpg

Veri depolama teknolojileri alanında başlayan All Flash dönüşümünü takip eden ve ileriye yönelik bir planlama yapmak isteyen Migros, veri depolama alt yapısında All Flash teknolojilerini adapte ederek konvansiyonel yada monolitik mimarideki yüksek bakım ve yenileme maliyetlerini düşürerek daha çevik bir alt yapı kurgulanması stratejisini benimsedi.

Bupa Acıbadem Sigorta

Bupa Acıbadem Sigorta.jpg

Flash Platformunun açık sistem oluşu nedeni ile sigortacılık yazılımlarının Oracle çözüm platformuna uyarlanma gerekliliğinin olmaması, sistemin kurulduğu andan itibaren gerçek performansını uygulama ve kullanıcılara yansıtarak yatırım verimliliğini sağlaması, sahip olduğu yüksek performans ile hem Oracle veri tabanları, hem sanal platformu hem de VDI alt yapısı Violin Memory Flash Çözümleri üzerinde konsolide edilmiştir.

Aselsan

Aselsan-2_edited.jpg

Aselsan tedarikçi ve iş ortakları ile yürüttüğü projeler kapsamında  projede yer alan ekiplerin güvenli, kontrol edilebilir bir alt yapı üzerinde konsolide edilerek bir platform oluşturmayı hedeflemiştir. 

Ford

ford.jpg

Tara Sistem ile flash depolama çözümü Oracle altyapısında tercih edilerek performans ve süreklilik sağlanmıştır. 

bottom of page